Pēc deviņu gadu pārtraukuma Latvijas sportistam zelts pasaules čempionātā armrestlingā

 Pēc deviņu gadu pārtraukuma Latvijas sportistam zelts pasaules čempionātā armrestlingā

  1. pasaules čempionātā armrestlingā Latvijas sportists Sandris Šedis izcīna zeltu cīņās ar labo roku un sudrabu cīņās ar kreiso roku, bet Latvijas titulētākais armrestleris Jānis Amoliņš – bronzas medaļu cīņās ar labo roku.

Šī gada Eiropas čempions S. Šedis piedalījās cīņās svara kategorijā līdz 110 kg. Fināla cīņā ar kreiso roku viņš piekāpās Kazahstānas sportistam, bet cīņās ar labo roku palika nepārspēts, atstājot aiz sevis Oleksandr Ilnytskyi no Ukrainas un Ivo Krizan no Horvātijas.

Savukārt daudzkārtējs Latvijas, Eiropas un pasaules čempions J. Amoliņš cīnījās svara kategorijā līdz 75 kg. Uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa Kazahstānas sportists Nurdaulet Aidarkhan, bet otro vietu ieņēma Daniel Procopciuc no Moldovas.

  1. Amoliņš pauž gandarījumu par Latvijas sportistu augstajiem sasniegumiem sacensībās, kurās piedalījās spēcīgi atlēti no visas pasaules un bija daudz sīvu cīņu. Īpašs gandarījums viņam ir par sava audzēkņa S. Šeda uzvaru.
  2. pasaules čempionāts armrestlingā notika Turcijas pilsētā Antālijā no 14. līdz 23. oktobrim. Tajā piedalījās sportisti no 54 valstīm. Latviju čempionātā pārstāvēja 10 sportisti, uzrādot izcilus rezultātus. Zelta medaļu ar labo un kreiso roku U-21 grupā svara kategorijā līdz 75 kg izcīnīja arī Kristaps Blūmanis. Savukārt Master/veterānu grupā svara kategorijā līdz 90 kg zeltu cīņās kā ar labo, tā kreiso roku izcīnīja Raimonds Antonovičs.

Informāciju sagatavoja:

Raimonds Liepiņš,

Latvijas Armrestlinga federācijas prezidents

 

 

Dalies un Mīli Armrestling