No Eiropas čempionāta armrestlingā Latvijas sportisti pārved astoņas medaļas, četras no tām – zelta

Savā pirmajā Eiropas čempionātā armrestlingā zelta medaļu 85 kg kategorijā iegūst Toms Rozītis. Savukārt 80 kg kategorijā čempiona titulu izcīna Vladislavs Krasovskis, iegūstot piekto Eiropas čempiona titulu. Nepārspēti Eiropā paliek arī Latvijas juniori un veterāni.

  1. gada Eiropas čempionātā armrestlingā pieaugušo jeb Senior grupā T. Rozītis cīņās ar kreiso roku pārspēja bijušo pasaules čempionu Viorelu Dobrinu no Rumānijas, bet cīņās ar labo roku ierindojās septītajā vietā 85 kg kategorijā.

Savukārt Vladislavs Krasovskis atkārtoja savu 2021. gada sniegumu, kļūstot par Eiropas čempionu cīņās ar labo roku. Finālā viņš uzvarēja esošo pasaules čempionu Božidaru Simenovu no Bulgārijas. Savukārt ar kreiso roku V. Krasovskis izcīnīja bronzas medaļu kategorijā līdz 80 kg.

Eiropas čempionātā Latvijas valstsvienību pārstāvēja pieci sportisti – Toms Rozītis, Vladislavs Krasovskis, Kristaps Blūmanis, Gundars Blūmanis un Aigars Ruzģis. Kopumā viņi sacensībās izcīnīja astoņas medaļas, kārtējo reizi apliecinot, ka Latvijas armrestleri ir starp stiprākajiem Eiropā un pasaulē.

  1. Blūmanis, startējot U23 vecuma grupā kategorijā līdz 75 kg, ar labo roku kļuva par Eiropas čempionu, bet ar kreiso izcīnīja Eiropas vicečempiona titulu. 2022. gadā Pasaules armrestlinga kongresā tika nolemts palielināt vecuma slieksni no U21 uz U23, un iepriekšējā čempionātā K. Blūmanis kļuva par dubulto čempionu šajā kategorijā.
  2. Ruzģis un G. Blūmanis startēja veterānu jeb Masters grupā. A. Ruzģis izcīnīja savu trešo Eiropas čempiona titulu veterānu grupā, pārliecinoši uzvarot ar labo roku, bet ar kreiso roku ierindojoties ceturtajā vietā. Savukārt G. Blūmanis izcīnīja divas bronzas medaļas kategorijā līdz 100 kg.

Eiropas čempionāts notika Kišiņevā, Moldovā, no 8. līdz 17. jūnijam.

Augusta beigās Latvijas labākie sportisti dosies uz Pasaules čempionātu armrestlingā, kas notiks Kazahstānā.

Dalies un Mīli Armrestling